مزیت های بیمه زندگی

مزیت های بیمه زندگی

بیمه زندگی چیست ؟

بیمه زندگی (Life Insurance) قراردادی است که دارای دو بخش ۱- پوشش ها و ۲- سرمایه گذاری می باشد که بین یک شرکت بیمه و شخص بیمه گزار قراردادی تنظیم می شود  و در آن شخص بیمه گزار در مقابل خدماتی که از شرکت بیمه دریافت می کند، مبلغی پرداخت می کند .در این مقاله مزیت های بیمه زندگی را برای ما شرح داده ایم.

این پرداخت ها تا زمتن معین شده در قرارداد ادامه خواهد داشت و در صورت اتمام قرارداد و یا با بروز هرگونه حادثه ای همچون تصادف، بیماری های خاص، نقص عضو و فوت، شرکت بیمه موظف است با توجه به شرایط ،سرمایه های لازم را به یکی از اعضای قرارداد (بیمه شده، بیمه‌گزار و یا به شخص/اشخاص ذینفع که بیمه گذار تعیین کرده) پرداخت کند.

بیمه زندگی

چرا باید از بیمه زندگی استفاده کنم؟

ریسک هایی در زندگی همه ما وجود دارد که برای برخی از آن ها تدبیر اندیشیده‌ایم ،اما برای برخی دیگر به دلیل عدم وجود راه حل مناسب و یا فقدان آگاهی ما از راه حل های موجود ،برنامه‌ای نداریم .

عنصر وجودی بیمه، مدیریت ریسک می‌باشد . بساری از مردم از بیمه هایی همچون بیمه شخص ثالث و درمان استفاده می کنند .دلیل استفاده از این بیمه ها اطلاع از ریسک های مرتبط و تمایل جهت دریافت حمایت بیمه در زمان وقوع حادثه است .

پس بیمه موضوعی است که توسط عموم مردم مورد پذیرش قرار گرفته و چون برای استفاده از حمایت های بیمه ای باید هزینه هایی پرداخت کنیم، در لحظه کنونی آنرا به عنوان هزینه اضافی می نگریم اما باید بدانیم در طول بازه زمانی که  تحت پوشش بیمه هستیم، امنیت فکری ما بیشتر است و اگر به دلیل بروز حادثه ای که مرتبط با بیمه است از پوشش های مربوطه استفاده کنیم،از لحاظ اقتصادی نیز برای ما به صرفه تر  از مبلغی که باید پرداخت می شد ،می  باشد.

از گفته های بالا نتیجه میگیریم که بیمه زندگی همان عنصری است  که پوشش دهنده ریسک های ما در  زندگی می باشد . ریسک هایی که تا کنون حتی به آنها  فکر نکرده ایم؛ مانند هزینه های  پزشکی ناشی از حادثه (از یک بریدگی ساده دست در خانه تا حوادث بزرگ تر در داخل و یا خارج از منزل)، نقص عضو، بیماری های خاص (انواع سکته ها، سرطان هاو…) ، پشتوانه مالی از خانواده‌مان در صورت فوت  و… که برای استفاده از این حمایت ها   باید مبلغی را به شرکت بیمه پرداخت کنیم.

 

مزیت های بیمه زندگی

مزایای بیمه زندگی (عمر و پس انداز) به سه دسته تقسیم می شوند :

  • پوشش های بیمه ای
  •  جبران هزینه های درمانی ناشی از حادثه
  • پرداخت هزینه های درمان بیماری های خاص و بیماری های ناگهانی مانند سکته قلبی، سکته مغزی، عمل جراحی قلب باز ،پیوند اعضا و …
  • پوشش غرامت نقص عضو جزئی و کلی ناشی از حادثه

تقاضا می کنم که از مقالات ما دیدن کنید

پوشش های حمایتی

پوشش تکمیلی جهت معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر از کار افتادگی کامل و دائم شخص بیمه شده که شامل پرداخت یکجا سرمایه از کار افتادگی یا پرداخت باقی  اقساط سرمایه گذاری توسط خود شرکت بیمه تا انتهای قراردادو یا پرداخت اندوخته انتهایی قرارداد ، در زمان سررسید بیمه نامه می باشد

طرح انحصاری حامی

این طرح از مزیت های بیمه زندگی به صورت پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه به دلیل  فوت شخص بیمه پرداز و یا اکارافتادگی وی در اثر حادثه می باشد.

در صورتی که فرد بیمه شده به دلیل  حوادث غیر قابل پیش بینی فوت شود ، برای حمایت بیشتر از خانواده شخص و جبران تعهدات مالی بیمه شده ، امکان پرداخت سه برابری سرمایه عمر وجود دارد.

  • پس انداز و سرمایه گذاری
  • بیمه زندگی با توجه به قوانین موجود در بیمه مرکزی دارای سودی تضمین شده می باشد که این سود ، حداقل سود تعلق گرفته به سرمایه مشتری است . در حال حاظر حداقل سود تعریف شده برای ۲ سال ابتدایی ۱۶ درصد می باشد و پس آن با توجه به تعداد سال این درصد تغییر می کند.
  • سودی مطمئن و بالاتر از میانگین:علاوه بر پرداخت سود تضمین شده به سرمایه مشتری ، سالانه سود مشارکت در منافع نیز محاسبه می شود  و متناسب با مبلغ سرمایه گذاری مشتری ، به پس انداز بیمه ای شخص اضافه می گردد .

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم شما را با مزیت های بیمه زندگی آشنا کنیم. با این حال مطمئنا نکات بسیار زیاد دیگری وجود دارد که میتواند در تصمیم گیری شما برای آینده تاثیرگذار باشد. از همین رو توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان سایت آماده اند تا اطلاعات دقیق و راهنمایی های کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

♦♦ اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید. ♦♦

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *