info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

آموزش سخنرانی انگیزشی

آموزش سخنرانی انگیزشی

آموزش سخنرانی انگیزشی

در این مقاله سعی داریم به شما آموزش سخنرانی انگیزشی(motivational speech) بدهیم. اما قبل از همه این چیز ها باید بدانیم سخنرانی انگیزشی چیست؟ که سخنران انگیزشی کیست و چه می کند؟

سخنران انگیزشی کیست؟

سخنران انگیزشی کسی است که با گفته های خود، انگیزه و شوق حرکت طرف مقابل را بالا ببرد. یک سخنران انگیزشی، از مهارت سخنوری بالایی باید برخوردار باشد. باید با همه نوع فردی ( تحصیل کرده، بی سواد، پیر، جوان، عصبی، آرام و …..) بتواند ارتباط برقرار کند و یک گفت و گوی دوستانه را شروع کند.

اکثر سخنران های انگیزشی لبخند به لب دارند. همیشه شور و هیجان بالایی دارند و این شور و هیجان در سخن گفتن آنها هم معلوم است.

گاهی وقت ها در سخنرانی ها با صدای بلند صحبت می کنند و این حس هیجان را بیشتر می کند.

یک سخنران انگیزشی، باید باور قوی و اراده ای محکم داشته باشد.

آموزش سخنرانی انگیزشی

هدف یک سخنرانی انگیزشی چیست؟

مهم ترین هدف یک سخنرانی انگیزشی این است که زاویه دید فرد را نسبت به توانایی ها، استعداد ها، داشته ها و همچنین موانع حرکت، تغییر دهد. علاوه بر این نیرو و انگیزه ی کافی را برای رسیدن به هدفش در او ایجاد کند.

برای این که شما هم بتوانید این مهارت ها را داشته باشید بهتون پیشنهاد می کنم که این آموزش رو از دست ندین.

آموزش سخنرانی انگیزشی

شناخت مخاطب

قبل از گفت و گو سعی کنید اطلاعاتی در مورد مخاطب خود کسب کنید.

اطلاعاتی مانند: 1-مخاطب در چه رده سنی ای هست؟ 2- تحصیلات مخاطب در چه سطحی است؟   3- هدف مخاطب از آمدن به پیش شما چیست؟ و …..

این مرحله یکی از مهم ترین مراحل آموزش سخنرانی انگیزشی است که به شما کمک می کند با دانستن این اطلاعات 1- نحوه برخورد و صحبت را با مخاطب تنظیم کنید. 2- راهنمایی و مشاوره ی درست بدهید.

 تعریف داستان های واقعی؛ مثالی خوب برای مخاطب

سعی کنید هنگام صحبت، از داستان های واقعی شخصی و یا داستان فردی موفق را بیان کنید. داستان ها تائیدیه محکمی برای حرف های شما هستند.

داستان گفتن باعث توجه بیشتر مخاطب به حرف های شما می شود و شما می توانید جملات انگیزشی را روی ذهن مخاطب پیاده کنید.

اصول آموزش سخنرانی انگیزشی

به نحوی صحبت کنید که مخاطب از تک تک کلمات شما حس شادی و آرامش را دریافت کند. هنگام بیان کلمات کلیدی، تن صدای خود را تنظیم کنید. سعی کنید برای گفته هایتان مثال یا دلیل بیاورید. وسط جملات انگیزشی شوخی هم به عنوان چاشنی اضافه کنید اما با این حال کلمات را قدرتمند و محکم بیان کنید تا هر کدام از جملات شما مشتی برای بیدار کردن استعداد های مخاطب باشد. ای را به خاطر داشته باشید که نحوه ی ارائه مهم تر از محتوای یک مطلب است. برای مثال شما بخواهید یک کالای با کیفیت را با بد اخلاقی به یک مشتری بفروشید. مشتری در برخورد اول از رفتار شما دلخور می شود و می رود که بیاید. اما اگر برای معرفی همان محصول از رفتار بهتری استفاده کنیم، مشتری جذب ما می شود.

سفر به درون را حتما مطالعه کنید

نمی توانم نداریم!

به مخاطب های بی انگیزه خود القا کنید که تو می توانی. یک اصطلاح عامیانه ای هست که می گوید “غیر ممکن، غیر ممکن است” پس هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید اما انجام این کار ها نیاز مند اراده ی قوی و تلاش و پشتکار خودتان است. القای درست این مطلب کمک زیادی به بیدار شدن انگیزه ی نهفته مخاطب می کند.

فقط الان!

به مخاطب بگویید که برای انجام کار مد نظرش دنبال فرصت نگردد. فرصت ها را خود ما به وجود می آوریم. بهترین فرصت برای انجام کار همین الان است. شاید فردا دیگر دیر باشد.

مخاطب را به طور غیر مستقیم به عجله برای حرکت به سمت هدفش تشویق کنید اما او را وادار به انجام کاری بدون میل خودش نکنید.

الگو بگیرید!

سعی کنید ویدئوهای سخنرانی افراد مشهور در این زمینه را با دقت نگاه کنید. راز موفقیتشان را کشف کنید و از آنها الگو بگیرید اما هیچگاه از کسی تقلید نکنید. دیدن سمینار ها این افراد کمک زیادی به رشد فن بیان، طریقه ی صحبت، مقدمه چینی برای شروع سخنرانی و ….. می کند.

آموزش سخنرانی انگیزشی

و در آخر….

ما سعی داشتیم در مقاله ی آموزش سخنرانی انگیزشی چند تا از مهم ترین نکات پایه و کاربردی برای تبدیل شدن به یک سخنران حرفه ای را به شما بیاموزیم. شما با استفاده از این نکات ساده می توانید استارت کار خودتان را بزنید و از همین الان شروع به سخنرانی کنید.

البته نکته مهم تر از این ها، تمرین مستمر و به اندازه شماست که باعث موفقیت شما میشه.

اگر از صد نفر بپرسید که متضاد کلمه موفقیت چیست؟

به شما پاسخ می دهند که ” شکست”

اما این پاسخ اشتباه است؛

متضاد کلمه موفقیت، تلاش نکردن است.

اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *