info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

مهارت کوچینگ سازمانی

مهارت کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی

مهارت کوچینگ سازمانی با هدف تقویت تحولات مثبت و سیستمی در سازمان‌ها انجام می‌شود. این روش اغلب برای کمک به سازمان‌ها برای دستیابی به اهداف استراتژیک؛ افزایش توانایی رهبری و ایجاد تغییر فرهنگ استفاده می‌شود. نیازهای سازمانی گسترده‌تر در جلو و مرکز قرار می‌گیرند و کوچینگ برای تغییر مقیاس در کل شرکت استفاده می‌شود. در حالی که همپوشانی وجود دارد؛ این تمرکز گسترده‌تر ازکوچینگ اجرایی یا رهبری است که نیازهای توسعه فردی را مورد هدف قرار می‌دهند و بیشتر شامل تعاملات مستقل است.

مهارت کوچینگ سازمانی

دوره های رایگان را از (( اینجا )) مشاهده کنید.

توسعه بهترین روش کوچینگ داخلی

طبق تعریف، کوچینگ سازمانی به کادر کوچینگ بستگی دارد که به آنها پنل کوچینگ هم گفته می‌شود. پنل‌های کوچینگ استثنایی مواردی هستند که به تفکر در مورد این سوالات؛ پاسخ داده می‌شوند:

کدام استانداردها؟

استانداردی که ما از کوچ‌های خود می‌خواهیم چیست (به عنوان مثال مدرک حرفه‌ای روانشناسی یا تغییر انسانی، گواهینامه کوچینگ)؟

چه تشخیصی؟

آیا ما از روش‌های تشخیصی یا روان‌سنجی استفاده خواهیم کرد؟ اگر بله؛ کدام مورد و آیا کوچ‌ها در این موارد دارای اعتبار هستند؟

چه تخصصی؟

کوچ‌ها علایق و تخصص خاص خود را دارند. این موارد؛ به عنوان مثال؛ از افزایش احساسات؛ رهبری، فروش گرفته تا مهارت‌های خاص تجاری یا استفاده از تجربه شخصی در یک حوزه خاص را شامل می‌شود. چه پوشش تخصصی از این پنل مورد نیاز است؟

منابع کجا هستند؟

آیا ما از خدمات یک کوچینگ سازمانی استفاده خواهیم کرد که می‌تواند چندین کوچ داخلی یا خارجی را تامین کند؟ توجه داشته باشید که هر روش مزایا و معایب خود را دارند که برخی از آنها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

کوچینگ سازمانی خارجی

– سهولت در تدارکات را ارائه می‌دهد. با این حال بسیاری از کوچ‌های برجسته خدمات خود را از طریق کوچینگ سازمانی ارائه نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند استقلال داشته باشند.

مهارت کوچینگ سازمانی

ارائه‌دهندگان فردی خارجی

– تدارکات پیچیده‌تر را ارائه می‌دهند اما با ارائه‌دهندگان برجسته‌ای که از طریق کوچینگ‌های سازمانی جانبی قرارداد نمی‌بندند.

کوچینگ داخلی

– رویکرد مقرون به صرفه‌ای است و کوچ‌ها دانش خوبی در مورد سازمان دارند. ممکن است با مقاومت مدیران ارشد که بی‌طرفی را زیر سوال می‌برند و در مورد محرمانه بودن نگرانی‌هایی دارند؛ مواجه شوند.

به همین دلیل؛ بسیاری از سازمان‌ها از روش‌های ترکیبی استفاده می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که هر یک از کوچ‌هایی که انتخاب می‌شوند برای سازمان شخص مناسبی هستند.

آیا کوچینگ تاثیری دارد؟

سازمان‌هایی که دارای پنل های کوچینگ استثنایی هستند؛ از ارزیابی‌های بعد از کوچینگ برای یافتن اینکه آیا کوچ‌ها موثر بوده‌اند یا نه و یا تصمیم‌گیری در مورد اینکه کوچ‌ها را برای کسب و کارهای بعدی نگه دارند یا نه؛ استفاده می‌کنند. آنها همچنین یک فرایند نظارت را ادغام می‌کنند.

9 مهارت کوچینگ سازمانی

آموزش

– به طور مداوم در مورد تفاوت‌های ظریف مالی؛ حسابداری و مدیریت بازرگانی به دیگران آموزش دهید. سمت‌های مدیریت مالی به سمت یک کوچینگ ثابت متمایل می‌شوند.

مهارت کوچینگ سازمانی

مشاوره

– هنگامی که آنها را در موقعیت‌های دشوار و تصمیمات سخت راهنمایی می‌کنید، دست رهبران و همکاران دیگر را بگیرید. شما غالبا به عنوان یک فرد عاقل عمل خواهید کرد که توصیه‌ها و پیشنهادهایی را ارائه می‌دهد و شاید لازم باشد توصیه‌هایی را که افراد دیگر نمی‌خواهند بشنوند را مطرح کنید.

راهنما

– رفتارها و تصمیمات سایر رهبران را شکل دهید تا آنها روی راه‌حل‌ها و برنامه‌هایی متمرکز باقی بمانند که به نفع مشتری؛ سازمان و سهامدارن باشد.

یادگیری

– ذهن خود را آزاد نگه دارید و بدانید که می‌توانید از اعضای دیگر تیم یاد بگیرید. یادگیری موفقیت شما را تضمین می‌کند و به شما کمک می‌کند تا درک کنید که بسیاری از راه‌های دیگر برای ایجاد استعدادهای شما در سازمان وجود دارد.

سوال کردن

– یک رهبر خوب از سوال کردن برای باز کردن فکر و دستیابی به فرصت‌های جدید استفاده می‌کنند. عادت کنید از سوالات استفاده کنید تا تیم رهبری را به اهداف سازمان برسانید.

روابط

– با استفاده از تشبیهات؛ مثال‌ها و داستان‌ها روابط را تقویت کنید. از مثال‌ها و داستان و منابع مختلف استفاده کنید. این مستلزم گوش دادن؛ یادگیری و رشد مداوم است.

گوش دادن

– با جان و دل گوش دهید. مدیرانی که برنامه‌های مخفی کاری می‌کنند در این مورد حقه می‌زنند. آنها مقاومت خواهند کرد؛ آنها انکار می‌کنند که چیزی اشتباه است. وظیفه شما گوش دادن و درک آن چیزی است که شخص مطرح نمی‌کند و یا سعی در پنهان کردن آن دارد. با گوش دادن دقیق و استفاده از سوال کردن؛ می‌توانید مواردی را بیان کنید که بیشتر در دید قرار می‌گیرد.

استفاده از حس ششم

– حس ششم در مورد اینکه چه چیزی بگویید و چه چیزی نباید بگویید است. گاهی اوقات به این حس، حس تجارت گفته می‌شود اما در واقع حس ششم شما است. این خردی است که شما از تجربه در داخل و خارج سازمان بدست آورده‌اید.

خلاقیت

– وقتی به ابزارها؛ روش‌ها یا فرآیندهایی فکر می‌کنید که سازمان و سایر رهبران می‌توانند برای از بین بردن موانعی که مانع از اجرای برنامه ها هستند؛ استفاده کنند؛ خلاقیت گفته می‌شود.

مهارت کوچینگ سازمانی

این9 مهارت کوچینگ سازمانی را مجدد با دقت بیشتر مطالعه کنید.

 

اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *