info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

چطور یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟

کسب و کار خانگی

چطور یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟

همه ما به این مسئله آگاهیم؛ داشتن یک شغل و محلی برای کسب درآمد، تا چه اندازه حائز اهمیت است! اما مسئله اینجاست؛ تمامی افراد نمیتوانند در یک شرکت، اداره، سازمان یا نهاد مشغول به فعالیت شوند. از طرفی بسیاری از افراد حاضر نیستند شرایط و قوانین سخت شرکت‌ها را تحمل کنند. از همین رو فکر راه اندازی یک کسب و کار خانگی در ذهنشان شکل میگیرد. این قبیل از کسب و کارها با توجه به مزایایی که دارند و میزان درآمدی را که برای افراد حاصل می‌کنند، این روزها طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده اند.

اما منظور از کسب و کارهای خانگی چیست؟ چگونه میتوان یک کار خانگی موفق داشت؟ وجود چه ویژگی‌هایی موفقیت را حاصل می‌کند؟ در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم.

کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی را  بیشتر بشناسید

امروزه به واسطه ظهور ویروس کرونا، بازار کسب و کارهای خانگی بسیار داغ است. اکثریت افراد دریافته‌اند اگر نتوانند از طریق اینترنت به درآمد برسند عملا آینده مالی‌شان به خطر می‌افتد. اما سوال اصلی اینجاست؛ کسب و کار خانگی چیست؟ چه راهکارهایی برای رسیدن به درآمد بالا وجود دارد؟

امروزه فعالان معتقدند هر نوع فعالیتی که بتوان آن را از داخل خانه راه اندازی و مدیریت کرد، در دسته کسب و کارهای خانگی قرار میگیرد. از مهم‌ترین و بارزترین ویژگی های آن هم باید به عدم نیاز آن به سرمایه ای خاص اشاره کرد. موضوعی که باعث شده افراد زیادی به سمت این نوع فعالیت کشیده شوند. اما راه اندازی یک کار خانگی، عاری از چالش ها و مشکلات نیست! مطمئنا با مسائلی روبرو می‌شوید که شما را به دردسر می اندازد. اما همواره راهکارها و نکاتی وجود دارد که به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. بیایید با این نکات و مسائل آشنا شوید.

♦♦ اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید. ♦♦

مراحل راه اندازی کسب و کار خانگی  

امروزه جهانیان غرق در انجام کسب و کارهای خانگی هستند و چه بسا که درآمدهای قابل توجهی را نیز به جیب میزنند. پس حدس زدن این مسئله که شما هم خواهان راه اندازی یک کسب و کار خانگی مختص خود هستید، خیلی اشتباه نیست. پس توصیه میکنیم حتما مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: با یک ایده شروع کنید

از خود بپرسید؛ چه کارهایی را میتوانم انجام دهم؟ آیا محصولات و خدمات من، پاسخگوی نیاز یک صنعت یا بازار خاصی است؟

کسب و کار خانگیارائه پاسخ صحیح به این سوالات میتواند بخش اعظمی از ابهامات را برطرف سازد.

مرحله دوم: مصرف کنندگان خود را بشناسید

شاید ایده خارق‌العاده‌ای برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی داشته باشید، اما تمامی افراد جامعه با شما همنظر نیستند. پس مرحله دوم را به شناسایی بازار اختصاص می‌دهیم. در این مرحله شما باید تعیین کنید کدام دسته از افراد خواهان محصولات یا خدمات شما هستند.

مرحله سوم: شناسایی رقبا

هیچ اهمیتی ندارد که در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت هستید، مطمئنا رقبایی وجود دارد که احتمالا رقابت سختی را نیز میسازد. شناخت رقبا آن هم تنها با جستجو در اینترنت اطلاعات بسیار مفیدی را از نحوه فعالیت، تبلیغات و روش های بازاریابی به شما ارائه می دهد.

مرحله چهارم: اضافه کردن یک ارزش به محصول یا خدمات

اگر شما دقیقا محصولی را مشابه با رقبای خود ارائه دهید، مطمئنا شکست خواهید خورد. چرا کاربران باید به سراغ شما بیایند؟ باید ارزش یا ویژگی خاصی را به محصول یا خدمات خود اضافه کنید. پرسش های احتمالی میتواند کمک کننده باشد.

مرحله پنجم: ایده خود را آزمایش کنید

مسئله اینجاست؛ تا زمانی که ایده خود را آزمایش نکنید، موفقیت تقریبا غیرممکن خواهد بود. نمیتوانید نسبت به ارزشمند بودن یا نبودن آن مطمئن شوید. پس قبل از ارائه گسترده آن به کاربران حتما آزمایش هایی را صورت دهید.

مرحله ششم: بودجه ای را تعیین کرده و تامین اعتبار کنید

راه اندازی کسب و کار جدید هزینه هایی را به وجود می آورد. شما باید سعی کنید قبل از شروع این هزینه ها را تخمین زده و فکری برای تامین آنها کنید. میتوانید از کارت های بانکی و یا وام های شخصی استفاده نمائید. درواقع هیچ اهمیتی ندارد که چگونه هزینه را تامین میکنید. مهم رسیدن بودجه به پروژه است.

مرحله هفتم: تبلیغات کنید

حال زمان آن رسیده تا کسب و کار خانگی خود را به بازار معرفی کنید. بهترین راه برای انجام این کار، تبلیغات است. خوشبختانه روشهای بسیار زیادی برای تبلیغات وجود دارد. میتوانید از بسترهایی همچون اینستاگرام، توییتر و… استفاده کنید. چه بسا که سایت های مختلف با دریافت مبلغی اندک حاضرند محصولات یا خدمات شما را تبلیغ کنند.

نتیجه گیری

به طور خلاصه میتوان گفت؛ شروع یک کسب و کار خانگی علاو هبر سودآور بودن، بسیار هم چالش برانگیز است! لازم است تا تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید و موفقیت را پله به پله طی نمائید. به یاد داشته باشید، کمپانی بزرگ اپل، استارت فعالیت خود را در یک گاراژ زد. چه کسی میداند آینده کسب و کارهای خانگی شما کجاست؟

 

تقاضا می کنم که از مقالات ما دیدن کنید

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *