info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

چگونه یک کوچ شویم

چگونه یک کوچ شویم
5/5 - (1 امتیاز)

چگونه یک کوچ شویم

طبق تحقیقاتی که  انجام شده است، امروزه حدودا 41،300 مربی در سراسر جهان وجود دارد. اما ما چگونه یک کوچ شویم ؟ اگر که شما می خواهید از رقبا متمایز شوید و جلو بزنید، باید بهترین دوره های مربیگری رهبری و  مهارت کوچینگ را گذرانده باشید تا بتوانید در شغل خود موفق باشید.

تبدیل شدن به یک کوچ و رهبر و این که چگونه یک کوچ شویم در یک حرفه بسیار سخت و دشوار است اما یادگیری مهارت کوچینگ غیر ممکن نیست. دلیل آن این است که شما با افراد در سطح بسیار عمیق تری ارتباط برقرار می کنید و به ایجاد زندگی حرفه ای آنها کمک می کنید. در کل کوچینگ به نوبه خود می تواند تغییر مثبتی در جهان ایجاد کند، زیرا شما به مردم کمک می کنید تا علایق خود را دنبال کنند و در تجارت و کسب و کار خو به موفقیت برسند.

چگونه یک کوچ شویم

 

وجود مشکل در مسیر چگونه یک کوچ شویم

مشکل در مسیر چگونه یک کوچ شویم در کجاست؟ مشکل کار این است که حرفه کوچینگ حرفه ای نسبتاً جدید است که در جامعه مطرح شده است، بنابراین یافتن اطلاعات در مورد نحوه تبدیل شدن به یک کوچ می تواند سخت و گیج کننده باشد. حتی اگر مربی را پیدا کرده اید که مهارت های کوچینگ را آموزش می دهد چگونه بفهمید که دوره آموزشی او معتبر است و می شود از اطلاعات او استفاده و بهره  مورد نظر را برد.

خوشبختانه ما این تحقیق را برای شما انجام دادیم. با خواندن این مقاله آموزشی می آموزیم که چگونه یک کوچ شویم  و نه تنها از رقبا پیشی بگیریم بلکه در طراحی یک کسب و کار مربیگری و کوچ نیز موفق شویم.

بیایید شروع کنیم چگونه یک کوچ شویم !

 

کوچینگ رهبری چیست؟

وقتی مردم به مهارت کوچینگ و مربیگری فکر می کنند، معمولاً به تعاریف کوچ زندگی و … می اندیشند که فرآیند کمک به فرد برای ایجاد زندگی خوب و دستیابی به رویاهایشان است. طبق تجربه ما، تعداد بسیار کمی از این مربیان زندگی در کسب وکار خود مشتری پیدا می کنند.

در صورتی مهارت کوچینگ بیشترین کارایی را برای تخصص های تجاری، مدیران عامل و افرادی در پست های مدیریتی و اجرایی کاربرد دارد.

چگونه یک کوچ شویم

کوچ و رهبری، مشاوره شغلی، راهنمایی یا حتی تدریس نیست. هدف این است که به مشتری در سخت ترین چالش ها در زندگی و کسب و کار حرفه ای خود کمک کنیم، مانند:

 • تعادل زندگی کاری
 • بهترین کوچ برای شرکت و کسب و کار
 • روابط بهتر در داخل و خارج از کار
 • در زندگی حرفه ای خود به نقاط قوت دست پیدا برسد
 • ایجاد سبک های رهبری موثر
 • با تعارض به درستی برخورد کند
 • قاطعیت، اعتماد به نفس و تفویض اختیار را تقویت کند
 • ضمن حفظ روابط، مکالمات سختی داشته باشد
 • مدیریت زمان، اولویت بندی داشته باشد

شما با این شخصیت هایی کار می کنید

شما با شخصی کار می کنید که در نقش رهبری، کوچ و یا اجرایی است و مسئولیت گروهی از افراد دیگر را بر عهده دارد. شما به این متخصصان کمک خواهید کرد که مهارتها و توانایی های منحصر به فرد خود را بشناسند و از تمام توان خود در محیط کار استفاده کنند.

چگونه یک کوچ شویم

 

از آنجایی که امروزه مبحث رهبری و مهارت کوچینگ رایج شده است، حتی می توانید توسط یک شرکت بزرگ استخدام شوید تا با چندین فرد در محل کار کار کنید.

 

تخصص خود را کشف کنید

اگرچه کوچ و رهبری به خودی خود یک جایگاه و شان مناسبی است، ممکن است دریابید که در دنیای کوچ ها، رهبران دیگر از قدرت ویژه ای برخوردار هستند. برای اینکه بتوانید جایگاه خود را کشف کنید، باید وارد دنیای کوچینگ شوید و ابعاد آن را بررسی کنید این کار در مسیر چگونه یک کوچ شویم بسیار موثر است.

 

برخی از ویژگی های مربیگری رهبری عبارتند از:

 • هوش هیجانی
 • مربیگری فروش
 • تیم سازی
 • توسعه رهبری و برنامه ریزی جانشینی
 • تغییر رهبری
 • برنامه ریزی و اجرای استراتژیک

همچنین شما می توانید برای صنایع خاص، انواع رهبران و جمعیت شناسی تمرکز کنید. و  دانستن اینکه چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند به موفقیت شما به عنوان یک مربی رهبری کمک می کند.

–<-< تقاضا می کنم که از مقالات ما دیدن کنید >->

نحوه انتخاب برنامه مناسب

برای اینکه بدانیم چگونه یک کوچ شویم باید تحقیقاتی انجام دهیم تا برنامه مناسبی پیدا  کنیم. من مهناز گرجی زاده در خدمت شما هستم تا شما را در زمینه رهبری، کوچ و مهارت های کوچینگ راهنمایی و آموزش دهم. برای ارتباط و دریافت راهنمایی و مشاوره با ما در تماس باشید.

 

برگردیم به بحث اصلی

حال اگر فردی را یافتید و برنامه او معتبر بود، هنوز باید بفهمید که آیا این برنامه مناسب شما است یا خیر، و این می تواند به عوامل زیادی مانند شیوه یادگیری، موقعیت، انعطاف پذیری، تجربه، زمان کلاس درس، ادامه تحصیل، طول دوره آموزشی، هزینه، بستگی داشته باشد. ما در این زمینه می توانیم به شما کمک کنیم.

 

سبک یادگیری خود را بشناسید

دانستن سبک یادگیری در مسیر چگونه یک کوچ شویم برای موفقیت شما در برنامه مربیگری رهبری بسیار ضروری است. هنگام تصمیم گیری در این مورد باید با خود صادق و روراست باشید زیرا اگر این روش با سبک یادگیری شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است بیشترین بهره را در برنامه از بین ببرد.

 

سمینار فشرده

اگر با همگام شدن در محیطی با افراد همفکر خود بهتر عمل می کنید، انتخاب یک سمینار فشرده بهترین انتخاب برای شما است. قرار گرفتن در میان افراد دیگر با هدف یکسان برای تبدیل شدن به یک مربی و کوچ معتبر رهبری، راهی عالی برای ایجاد یک جامعه پشتیبانی است.

چگونه یک کوچ شویم

 

تعیین کنید که آیا آماده هستید یا خیر

تبدیل شدن به یک کوچ و مربی رهبری برای افراد ضعیف امکان نیست و مطمئناً یادگیری این حرفه کار ساده ای نیست. شما با متخصصان تجاری درجه یک، مدیران عامل و مدیران اجرایی کلان سروکار دارید که به شما هزینه می دهند و وقت صرف می کنند تا آنها را برای پیشرفت شغلی یا بهبود نحوه اداره شرکت و کسب و کار خودشان راهنمایی کنید.

اینها مشتریان سطح بالای هستند که انتظارات بالایی از شما دارند و نتایج قابل توجهی برای خروجی کار شما می خواهند.

امیدوارم از مقاله چگونه یک کوچ شویم بتوانید استفاده کافی را ببرید.

با ما در تماس باشید

09166097578

info@mahnazgourjizadeh.com

♦♦ اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید. ♦♦

 

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *