info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

کوچینگ موفقیت، همراه شما به سمت هدف

کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت همراه شما به سمت هدف

همه ما درباره اهدافمان خیال­پردازی می­کنیم. بیشتر ما اهداف بزرگی برای بهتر کردن زندگی­مان در سر داریم. از ادامه تحصیل تا ارتقای شغلی، از کسب ثروت تا پیشرفت در روابط با دیگران، از راه­اندازی یک کسب و کار جدید تا مسلط شدن به زبان­های خارجی. همه این­ها اهداف درخشانی هستند اما چند درصد از ما توانسته­ایم از مرحله خیال­پردازی به مراحل بعدی مثلا برنامه ریزی و اجرای برنامه­ها برسیم؟

چند درصد از ما برنامه ریزی درست و با توجه به توانایی­هایمان  داشته­ایم؟ و چند درصد از ما برنامه­هایی که برای موفقیت ریخته­ایم را نیمه کاره رها کرده­ایم؟ مشکل چیست؟ حتی گاهی فقط یک پله با هدفمان فاصله داریم اما موفق به لمس آن نمی­شویم. چرا بسیاری از ما با وجود تلاش و برنامه­ریزی نمی­توانیم طعم شیرین موفقیت را بچشیم؟ شاید با کمک کوچینگ موفقیت بتوانیم از تله ناکامی بیرون بیاییم.

کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت به شما برای برنامه ریزی در راه رسیدن به هدف کمک می­کند.

کوچینگ  چگونه به ما کمک می­کند؟

ما برای اهداف زندگی­مان تلاش و وقت زیادی صرف می­کنیم اما همه چیز را درباه موفقیت نمی­دانیم. شاید به کسی نیاز داریم تا اهداف، خواسته­ها و تلاش­های ما را با دید و نگرشی فراتراز نگرش ما بازبینی کند. فردی که به پیچ و خم روش­های موفقیت، بیشتر از ما آشناست.

اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید.

کوچینگ موفقیت یا مربی­گری موفقیت یک برنامه شخصی برای حمایت از شما در رسیدن به اهداف است. مربی موفقیت به ما کمک می­کند تا به راه حلی درست برای مسائلی که در راه رسیدن به موفقیت به آن برمی­خوریم، در درون خودمان پیدا کنیم. کوچینگ موفقیت یکی از گرایش­های کوچینگ یا مربی­گری است که در سال­های اخیر بسار مورد توجه قرار گرفته است. مشابه مربیان ورزشی، زندگی، بهداشت و تجارت (یا هر جنبه دیگری از زندگی که فکرش را بکنید) مربیان موفقیت توانایی بالایی در شناسایی مهارت­ها و استعدادهای افراد دارند. مربیان موفقیت به دنبال کمک به ایجاد و حفظ شیوه­های موفقیت آمیز  برای مشتریان خود هستند.

کوچینگ موفقیت

اگر بارها برای رسیدن به هدف تلاش نافرجام داشته­اید، کوچینگ موفقیت به کمک شما می­آید.

چه کسانی نیاز به کوچینگ دارند؟

 همه ما برای یادگیری مهارت­ها و دانسته­های جدید نیاز به آموزش داریم. موفقیت هم از جهتی یک مهارت است. مهارتی که نیاز به پرورش دارد. افراد زیادی در اطراف ما وجود دارند که با وجود توانایی­ها و استعدادهای فراوان نتوانسته­اند به موفقیت برسند. اگر این تجربه­ها برای شما آشناست، ممکن است به کوچینگ موفقیت نیاز داشته باشید:

 • با وجود تعیین هدف، هنوز سردرگم هستید و راه رسیدن به هدف را نمی­دانید
 • با مشکلی دست به گریبان هستید اما راه حلی برای آن در ذهن ندارید.
 • از شرایطی که در آن هستید نسبتا راضی هستید اما شرایط بهتری می­خواهید.
 • با وجود برنامه­ریزی و تعیین هدف، همه چیز را نیمه­کاره رها کرده و سرجای اول برگشته­اید.
 • دجار بی­توجهی و بی­انگیزگی شده­ و همه چیز از جمله اهداف بلند پروازانه خودتان را رها کرده­اید.

کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت، راههای رسیدن به هدف را برای ما هموار می­کند.

کوچینگ موفقیت در چه مواردی به ما کمک می­کند؟

 • افزایش اعتماد به نفس و خود باوری
 • افزایش توانایی­های ارتباطی با دیگر افراد
 • شناخت خود و استعدادها
 • شناخت نقاط مثبت و منفی خود
 • توانمندسازی فرد برای ایجاد یک دید چشم انداز جدید به زندگی
 • تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • توسعه استراتژی­های مدیریت زمان (برنامه ریزی و اولویت بندی) با استفاده از نظریه­های کوچینگ موفقیت
 • خودآگاهی و رشد هوش هیجانی
 • کمک برای طراحی مراحل و در اصطلاح پله­های کوچک­تر برای رسیدن به هدف
 • کمک به فرد برای ایجاد یک برنامه فعالیت مرحله به مرحله
 • تعریف یک سیستم پاداش به خود در صورت رسیدن با اهداف در هر مرحله
 • کمک به فرد برای داشتن نگرش مثبت و از بین بردن ناامیدی

تفاوت کوچینگ موفقیت با مشاوره در چیست؟

مشاوره و کوچینگ موفقیت با هم تفاوت­های اساسی دارند. مشاوره در واقع رویکردی گذشته گرایانه دارد. مشاور قصد دارد بفهمد ریشه مشکلاتی که بیان می­کنید به کجا برمی­گردد و در گذشته چه اتفاقی برای شما افتاده که ممکن است دلیلی برای مشکلات امروز شما باشد. مشاور به دنبال مشکلات است و سعی در حل آن­ها دارد. در مقابل درکوچینگ موفقیت، مربی نگاهی به آینده دارد و سعی می­کند با توجه شرایط استعدادها و مشکلات هر فرد و اهدافی که در سر دارد او را راهنمایی کند. در فرایند کوچینگ موفقیت، مربی در تمام مراحل همراه تا رسیدن به نتیجه همراه فرد باقی می­ماند. کار مشاور توصیه است اما مربی موفقیت سعی دارد با ارائه راه حل­­های مناسب از به بیراهه رفتن فرد و  تکرار اشتباهات قبلی  جلوگیری کند.

کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت مراحل رسیدن به هدف را برای ما ترسیم می­کند.

دوره های رایگان را از (( اینجا )) مشاهده کنید.

مراحل کوچینگ موفقیت

فرصت­ها در زندگی تکرار نمی­شوند پس برای استفاده از آنها باید برنامه داشت و از تجربیات افراد آگاه بهره جست. کوچینگ موفقیت با مراحل زیر به کمک ما برای تصمیم گیری و انجام برنامه ریزی­ها می­آید.

 1. موضوع و هدف اولیه: در این مرحله اهداف و موضوعاتی که فرد به دنبال رسیدن به آن است، مطرح شده و هر دو طرف خواسته­ها و انتظارها را بررسی و مکتوب خواهند کرد.
 2. انجام بررسی اولیه: در این مرحله مربی به بررسی اولیه اهداف و تخمین وضعیت فعلی و وضعیت مطلوب می­پردازد تا بتواند به فرد دید روشنی از زمان و هزینه لازم برای رسیدن به هدف ارائه کند.
 3. تعیین چالش­ها، فرصت­ها و مشکلات: در این مرحله مشکلات، موانع، فرصت­ها و نقاط قوت تعیین می­شود. در این مرحله مربی سعی می­کند برای دست پیدا کردن به دیدی واقع بینانه، مسائل را از دید دیگری نگاه کند. او سعی می­کند با فاصله گرفتن از چالش­ها آنها را از دید بالا نگاه کند. در این حالت فرصت­ها بهتر و واضح­تر نمایان می­شوند.
 4. برنامه ریزی و تلاش برای حل مشکلات: در این مرحله مربی با توجه به توانایی حل مسئله خود، مشکلات را به مسئله تبدیل کرده برای حل آنها برنامه ارائه می­دهد.
 5. رصد کردن هدف: مربی میزان پیشرفت فرد را بررسی و رصد می­کند و در مواقع لزوم در مقابل اشتباهات و چالش­ها راه حل می­دهد.
 6. اصلاح مسیر: در مواقعی که فرد یا سازمان از مسیر تعین شده خارج شود طوری که از مسیر رسیدن به هدف خارج شود، مربی وارد عمل می­شود.

موفقیت  یک مسیر است و رسیدن به آن یک شبه اتفاق نمی­افتد. تلاش برای رسیدن به نتیجه دلخواه بدون هدر دادن وقت و انرژی بعضی اوقات نیاز به همراهی کارشناسان کوچینگ موفقیت دارد. افراد تشنه موفقیت تا سازمان­ها و کسب و کارهای نوپا همه ممکن است به مربی موفقیت نیاز داشته باشیم.

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *