info@mahnazgourjizadeh.com

آدرس ایمیل

09166097578

شماره تماس

اهواز - زیتون کارمندی

آدرس

احساس و حال خوب

احساس و حال خوب

احساس و حال خوب

چگونه احساس بهتری در زندگی داشته باشیم؟

همه افراد در زندگی خود نیاز دارند با تغییر سبک زندگی به سمت مثبت شدن و احساس و حال خوب حرکت کنند. شما به عنوان یک فرد که در جامعه زندگی میکنید باید احساس مثبتی داشته باشید و این کار را میتوانید با تمرین کردن بیاموزید. هر زمان که یک کلمه یا واژه امیدوارکننده را به فرد دیگری می گویید، خود شما احساس و حال خوب خواهید داشت. این کار شما به منزله داشتن شخصیت مثبت و تثبیت آن است. برای اینکه حال بهتری داشته باشید، ریشه های معنوی خود را تقویت کنید؛ سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و شاید بهتر باشد سکوت کردن را هم یاد بگیرید.

احساس و حال خوب

#زندگی شاد     #خودباوری

برایاحساس و حال خوب در زندگی، به ندای درونتان گوش کنید. سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که نمادی از صلح زیبایی و آرامش باشد. خودتان به صورت شخصی باید مسیر زندگی معنوی شغلی و زندگی اجتماعی را تعیین کنید.

فراموش نکنید که یک انسان، همیشه حال خوشی ندارد…

اگرچه روانشناسان بارها تاکید کرده ‌اند که مثبت اندیشی و فکر کردن به مسائل خوب، آرامش بیشتری  ایجاد می کند، اما فراموش نکنید که یک انسان هرگز نمی تواند همیشه حال خوشی داشته باشد؛ یک فرد خسته می شود؛ ممکن است از روزمرگی ها کلافه شود؛ نگران شود؛ احساس ترس و احساس ناخوشایندی داشته باشد؛ گاهی هم آنچنان تغییر خلق و خو می دهد که فکر می کند هرگز این حال بد به سمت بهتر شدن تغییر نخواهد کرد!

تا زمانی که شما حال بدی نداشته باشید، اهمیت داشتن حال خوب را درک نمی کنید. برخی از روزها شاید تلاش کرده باشید و از این وضعیت خود شکایت کنید؛ در برخی موارد حتی ممکن است حس و حال صحبت با هیچ فردی را نداشته باشید….

احساس و حال خوب

#سیاست رفتاری    #قدرت شکرگزاری

*جای نگرانی نیست!

این دقیقاً همان احوالی است که همه ما به نوعی آن را تجربه کرده‌ایم..

*اما آیا این وضعیت کاملاً به ضرر ما خواهد بود؟ یا نسبتاً کم اهمیت است؟ و یا باید برای درمان آن اقدام کرد؟ چه تصمیمی باید گرفت؟

 

داشتن احساس بد و ناخوشایند در زندگی قطعاً به ضرر فرد است. همه ما می دانیم که اگر هم در برخی موارد احساسات بد و منفی داشته باشیم، باید به سرعت آن را به سمت مثبت تغییر دهیم. اگر حال بد شما ثابت بماند به تدریج، پایه و اساس خلقیات شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند بر روند شغل شما تاثیرگذار باشد.

مثلاً اگر شما شغل آزاد داشته باشید، پاسخ مشتریان خود را با پرخاشگری خواهید داد؛ اگر در شغل اداری مشغول هستید، روابط مناسبی با همکارانتان ندارید و مدام با آنها دعوا میکنید؛ در زندگی روزمره خود، تصمیمات غلط می گیرید و این می تواند آینده شما را خراب کند.

احساس و حال خوب

احساس و حال خوب

راهکارهایی که به شما کمک می کنند احساس و حال خوب داشته باشید

برای اینکه احساس و حال خوب در زندگی داشته باشید نیاز نیست هزینه های زیادی خرج کنید یا کارهای شگفت انگیز انجام دهید! با چند راهکار ساده می ‌توانید روحیه خود را تغییر دهید.

 راهکار شماره ۱: تماشای ویدیوهای مثبت اندیشی

یکی از این راهکارها این است که فیلم ها یا ویدیوهایی را تماشا کنید که از تماشای آن ها احساس و حال خوب به شما دست می دهد. حتی می توانید ویدیوهای انگیزشی یا تصاویر شاد تماشا کنید و یا به پادکست های صوتی و کتاب صوتی در راستای مثبت اندیشی گوش دهید. اگر فایل های صوتی مثبت اندیشی را بارها و بارها گوش کنید، به ایجاد حال خوش در شما کمک خواهد کرد.

راهکار شماره ۲: تخلیه احساسات

احساس و حال خوب

برای این که احساس و حال خوب داشته باشید، یاد بگیرید که احساسات تان را تخلیه کنید. سرکوب کردن حس و حال درونی، غم و اندوه شما را بیشتر می‌کند. احساساتی را که بیان می کنید به اندازه گذشته برای شما ناراحت کننده نخواهند بود.

راهکار شماره ۳: موزیک گوش کنید

احساس و حال خوب

موسیقی نقش مهمی در سلامت روان دارد. اگر موسیقی مورد علاقه خود را گوش می کنید، بهتر است که با آن همخوانی داشته باشید. شنیدن موسیقی دلخواه با صدای بلند، حس و حال شما را تحریک می کند تا به سمت مثبت شدن و خوشحال شدن تغییر پیدا کند. اگر به شنیدن موسیقی علاقه ندارید صدای آن را بلند کنید و فقط از آهنگ لذت ببرید.

راهکار شماره ۴: در لحظه زندگی کنید

مهمترین چالشی که موجب عدم مدیریت سلامت روان و تغییر به سمت شاد شدن می گردد این است که افراد هنوز نیاموخته اند که چگونه در لحظه زندگی کنند. کنترل تفکر به گونه‌ای که به شما کمک کند فقط روی یک نقطه از زندگی خود متمرکز شوید، دقیقاً همان کاری است که کمک می‌کند در لحظه زندگی کنید. لذت های زندگی، غم و اندوه، شاد بودن یا ناراحت بودن، همگی مربوط به یک لحظه هستند. این احساسات نباید مداوم باشند. مهارت کنترل احساسات و زندگی کردن در یک لحظه، همان چیزی است که برای شاد بودن به آن نیاز دارید.

راهکار شماره ۵: تفریح و بازی کنید

احساس و حال خوب

تفریح کردن و بازی کردن، یکی از مهم‌ترین راهکارهایی است که به شادی و نشاط شما کمک می کند و بنابراین شما احساس و حال خوب خواهید داشت. هر بازی که بتواند احساسات شما را برانگیزد و شور و هیجان به شما القا کند، مناسب است؛ البته اگر اهل بازی های هیجان انگیز باشید. در غیر اینصورت، مطابق با روحیات و خلقیات خودتان یک سرگرمی یا تفریح انتخاب کنید.

راهکار شماره ۶: روزانه، قدم بزنید

احساس و حال خوب

قدم زدن روزانه در محله یا پارک نزدیک محل زندگی، به شما کمک می کند احساس و حال خوب داشته باشید. همچنین در معرض نور خورشید قرار می گیرید که این کار، سرزندگی شما را افزایش خواهد داد. شاید تعجب کنید اما قدم زدن روزانه می‌تواند مشکلات خواب یا احساس افسردگی و ناراحتی روحی شما را برطرف کند. به طور میانگین، قدم زدن در مدت ۳۰ دقیقه می تواند ریتم ضربان قلب شما را کنترل کرده و موجب شود حال و هوای بهتری داشته باشید.

راهکار شماره ۷: یاد بگیرید که نه بگویید

یکی از عواملی که باعث احساس و حال خوب در افراد می شود این است که توانایی نه گفتن، ندارند. در موقعیتی قرار می گیرند و درخواست یا پیشنهاد را قبول می‌کنند، بدون اینکه رضایت داشته باشند و پس از آن، خود را سرزنش می‌کنند؛ در صورتی که اگر مهارت نه گفتن را آموخته باشند، احساس و حال خوب خواهند داشت. شما به عنوان یک فرد مستقل، باید عزت نفس و اعتماد به نفس داشته باشید. در مورد درخواست های منطقی و غیر منطقی افراد بهتر تصمیم گیری کنید.

راهکار شماره ۸: جنبه معنوی زندگی خود را تقویت کنید

مسیر زندگی معنوی خود را معین کنید؛ آرام باشید؛ سکوت کردن را یاد بگیرید تا صلح و زیبایی به درون شما نفوذ کند.

 

برای داشتن یه زندگی شاد و یه حس و حال خوب همیشه شکرگزار خدا باشید و دعا کنید.

من مهناز گرجی زاده، مدرس و ‌سخنران در حوزه مهارت های فردی، انگیزشی، کسب و کار در فضاهای مجازی و کارشناس بیمه های زندگی هستم.
آمده ام درکنار شما باشم تا یک زندگی شاد و سرشار از امید رو با هم تجربه کنیم و در کسب و کار و زندگی خود موفق و پیروز باشیم.

 

اینستاگرام ما رو هم حتما دنبال کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *